Dažkārt par vienu vai otru spēli klīst tādi mīti, ka tik turies! Bieži vien tie ir meli ar vienu mērķi — lai tikai ātrāk ievilinātu spēles tīklos. Un mīti parasti veidojas par vispopulārākajām spēlēm. Viena no tādām ir arī Blackjack jeb Melnais Pēteris, latviski sakot.

Atklāsim dažus no mītiem, kam laiks pazust:

  • Daudz spēlētāju uzskata, ka Blackjack visu nosaka veiksme. Tātad uzlabot savas izredzes nav iespējams. Taču, ja paļaujas šādam spriedumam, tad jau nav vērts sākt spēlēt. Atcerieties — katrs pie galda pieņemtais lēmums nosaka iespēju gūt panākumus, jo nekad nevarēsi paredzēt, kādas kārtis tiks iedalītas. Labākais veids, kā iegūt vairāk “veiksmes”, ir iemācīties pamata stratēģiju – Blackjack likmju sistēmu.
  • Vēl viens no aplamajiem pieņēmumiem ir tas, ka spēles mērķis ir tikt pēc iespējas tuvāk skaitlim 21. Muļķības. Jūsu mērķis ir uzvarēt krupjē! Ir jāiegūst labāks rezultāts nekā krupjē, vai arī jāspēlē ilgāk nekā to spēj krupjē. Tas būtiski ietekmē tavu Blackjack likmju sistēmu. Starp citu, rezultāts 16 vai 17 var atnest uzvaru biežāk nekā varētu šķist.
  • Bilžu kārtīm seko bilžu kārtis – par šo pieņēmumu var droši teikt, ka tās ir pilnīgas muļķības. Diemžēl daži naivie tic, ka kavā bilžu kārtis vienmēr seko bilžu kārtīm. Galīgi aplami. Patiesībā pēc bilžu kārts saņemšanas ir daudz lielāka iespēja saņemt cipara kārti nekā vēl vienu bilžu kārti.
  • Blackjack spēlētāju aprindās valda mīts, ka vienmēr jāpieņem, ka krupjē aizklātā kārts ir 10. Tā tiek uztverta kā drošāka iespēja, jo kavā ir daudz kāršu ar vērtību 10 (10, kalpi, dāmas un kungi). Tas atkal nav pareizi. Ņemot vērā, ka vērtība 10 ir 16 kārtīm (52 kāršu kavā), pastāv tikai 31% iespējamība, ka krupjē aizklātā kārts ir 10, un iespaidīga 69% iespējamība, ka tas tā nav. Līdz ar to nav nekāda matemātiska pamata spēlēt, pieņemot, ka krupjē aizklātā kārts ir 10.
  • Ne viens vien spēlmanis domā, ka Blackjack apdrošināšanas likme var ietaupīt naudu. Patiesība ir tāda, ka Blackjack apdrošināšanas likme būtībā garantē, ka spēlētājs zaudēs naudu, par spīti faktam, ka no pirmā acu uzmetiena tā varētu šķist kā samērā laba investīcija.

Tie ir tikai daži no mītiem, kuri virmo ap Blackjack spēli. Protams, teoriju vislabāk pārbaudīt praksē, taču ar vienu vien spēli labāko prasmi neapgūt.