Neskatoties uz gadu desmitiem ilgām cīņām par vienlīdzību, sievietēm vēl joprojām ik pa brīdim nākas saskarties ar noniecinošu attieksmi pret sevi, kas izpaužas gan kā seksisms – uzsvēršana, ka sievietes nozīme ir tikai vizuāla, gan kā patriarhāts – pasaules modeļa radīšana, kur noteicošie ir tikai vīrieši. Izņēmums nav arī azartspēļu industrija, kas ik pa brīdim izceļas ar nepatīkamiem atgādinājumiem, ka sievietes patiešām netiek pienācīgi novērtētas. Piemēri nav tālu jāmeklē –pērnā gada azartspēļu konferencē ICE Totally Gaming Londonā organizatori bija ieplānojuši, ka sievietēm – konferences apkalpojošajam personālam – būs jānēsā peldkostīmi…

Tomēr izrādās, ka azartspēļu pasaule nebūt nepieder vīriešiem, tāpēc iepazīstinām ar trīs sievietēm, kuras ir ietekmīgākas par lielāko daļu vīriešu un pavisam noteikti nav sasniegušas savas karjeras virsotnes  staigājot peldkostīmos.

  • Denīze Koate (Denise Coates) – “bet365”valdes priekšsēdētāja (CEO). Viņa pati sevi sauc par dzimušu spēlmani, kas arī viņai ir ļāvis pārvērst ģimenes biznesu par multi-biljonu mārciņu vērtu kompāniju. “bet365” pieņem likmes par 12 biljoniem mārciņu gadā, kas Denīzi padara par vislabāk apmaksāto valdes priekšsēdētāju Apvienotajā Karalistē. Salīdzinājumam – šī sieviete pelna astoņas reizes vairāk nekā pasaules slavenais futbolists Lionels Mesi!
  • Vanesa Selbsta (Vanessa Selbst) – profesionāla pokera spēlētāja. 33 gadus vecā Amerikas Savienoto Valstu pilsone viennozīmīgi ir pati veiksmīgākā sieviete pokerī, kura ir nodrošinājusi savu vietu gan pasaules pokera topā Global Poker Index, gan nopelnījusi 12 miljonus viena pokera turnīra ietvaros. Vēl jo vairāk – viņa ir vienīgā no visiem pokera spēlētājiem, kura divas reizes pēc kārtas ir uzvarējusi Ziemeļamerikas pokera turnīrā (NAPT).

Selbsta, kura ir dzimusi Bruklinā, bet Jēlas Universitātē ieguvusi bakalaura grādu jursiprudencē, pēc 12 gadu ilgas karjeras, azartspēlēm ir teikusi ardievas, jo pievērsusies līdzīgai nodarbei lielākos apvāršņos – viņa tagad savus spēkus izmēģina riska ieguldījumu fondos.

  • Pansija Ho (Pansy Ho) – MGM Macau valdes locekle. Pansija mēdz teikt, ka viņa ir jau piedzimusi ar sudraba pokera žetonu mutē un kā nu ne, jo viņas tēvs ir Ķīnas azartspēļu leģenda Stenlijs Ho (Stanley Ho). Tomēr tā bija viņa pati, kas 2008. gadā izveidoja kompāniju MGM Macau, kuras vērtība šobrīd lēšama ap 5,5 biljonu dolāru apmērā. Kompānija, kas aizsākās kā azartspēļu bizness nu jau ir izpletusies daudz plašāk – tā investē un iekaro savu vietu tranporta, īpašumu un vēl daudzās citās nozarēs. 2018. gadā Pansija tika atzīta par bagātāko sievieti Ķīnā, taču izskatās, ka šis vēl ir tikai viņas uzvaras gājiena sākums.

https://www.optibet.lv/