Laimes azartspēļu pamatā ir faktors, kas nosaka, ka neskatoties uz izspēlēto spēļu reižu skaitu un spēlētāja ieguldīto laiku spēles specifikas un detaļu iepazīšanā, nav daudz lietu, ko spēlētājs var darīt spēles gaitā, lai palielinātu savas iespējas uzvarēt.

 

Prasmju azartspēles, turpretī ir azartspēļu grupa, kurā ietilpst spēles, kurās ir iespējams kļūt ļoti pietiekami prasmīgam, lai ietekmētu spēles rezultātu. Prasmes azartspēles vairāk par citām līdzinās sportam, jo cilvēki mēdz pavadīt daudzus gadus, lai izkoptu konkrētu spēļu spēlēšanas taktikas un paņēmienus.

 

Vispopulārākā kazino laimes spēļu kategorija, visticamāk, ir sloti. Tā ir viena no klasiskajām azartspēlēm, kur ļoti liela daļa spēles gaitas ir nejaušība un spēlētāja iespējas uzvarēt ir atkarīgas vairāk no veiksmes, nekā no konkrētām azartspēles spēlēšanas stratēģijām vai tā, cik labi spēlētājs ir pazīstams ar spēli.

 

Savukārt, iespējams, populārākā prasmju azartspēle ir pokers. Pokerā ļoti daudz kas ir atkarīgs no spēlētāja prasmes gan reaģēt uz izdalītās pokera rokas potenciālajām kombinācijām ar dīlera kārtīm, gan spēt novērtēt vai citu spēlētāju rīcībā varētu būt labākas kārtis. Šajā azartspēlē ir iesaistīti visdažādākie faktori kā ķermeņa valoda vai likmju likšanas stratēģijas, kas nav tieši saistīti ar pašu spēli vai tās noteikumiem.

 

Faktors, pēc kā var noteikt, vai spēle ir laimes spēle vai prasmju spēle ir novērtēt, cik ļoti izplatītas ir šīs spēles profesionālā līmenī. Kamēr ne visi sloti ir vienīgi laimes spēles, piemēram, video pokers ir uzskatāms par prasmju spēli, lielākā daļa sloti tomēr ir individuāli izplatīta spēle un pasaulē nav novērojami lieli vai mazi slotu spēlēšanas pasākumi vai turnīri. Turpretī dažādās kāršu spēlēm kā blekdžeks vai pokers ir dažāda līmeņa azartspēļu turnīri un profesionālas organizētās līgas. Piemēram par tādām spēlēm kā domino, kur, lai gan daudz kas ir atkarīgs no saņemtajiem kauliņiem, daudz kas ir atkarīgs arī no spēlētāja prasmes reaģēt uz situāciju un veidot stratēģijas pēc iespējas veiksmīgāka spēles rezultāta panākšanai.